![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 2953262
*
nr 295 3262
Vas
Keramik, H.19
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2004
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:38
-
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:59
*
Vas
nr 295 3262
Vas
Keramik, H.19
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2004 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:38 -
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:59